Wróć do listy artykułów

Blog

24.05.20

Kamerzysta weselny trzyma kamerę w dłoni gotowy do filmowania młodej pary.Kamerzysta na weselu - po co i dla kogo?

Dzień ślubu i wesela to dla pary młodej niezwykle stresujący czas. Narzeczeni chcieliby, aby wszystko wypadało jak najlepiej i  zapamiętać go ze wszystkimi szczegółami. Zdjęcia są oczywiście przepiękną pamiątką, ale  nie oddadzą całego przebiegu uroczystości – wypowiedzianej przysięgi, życzeń, muzyki, itp. Film z wesela to dokładne odwzorowanie wydarzeń. Obecnie nikt nie kręci przez 7 godzin tańców uczestników, a film z wesela może być naprawdę oryginalną pamiątką.

Kamerzysta na wesele - czego się obawiać i czego oczekiwać?

Jeszcze kilkanaście lat temu obecność kamerzysty na weselu była standardem. Goście nie mieli swoich kamer, więc rolą kamerzysty było udokumentowanie przebiegu ślubu i wesela. Zmieniły się czasy, zwiększyła dostępność do kamer – ma ją każdy posiadacz telefonu. Dlatego też wiele par zastanawia się, czy korzystać z kamerzysty na weselu i wydać na cel od 2000 do 6000 złotych? Narzeczeni obawiają się, że videofilmowanie wesela to będzie rejestrowanie wszystkich tańców gości i w gruncie rzeczy powstanie z tego nudny film. Obecnie  wzrosła jakość usług i można wykonać pokaz sjadów lub teledysk ze ślubu i wesela do wybranego przez klientów utworu muzycznego. Taki film z wesela to z pewnością oryginalna pamiątka, która wraz z fotoreportażem z pewnością utrwali piękne chwile w pamięci małżonków i będzie wielokrotnie pokazywana przy okazji spotkań rodzinnych. Klienci mogą oczekiwać wysokiej jakości usług, wykonania filmu najnowocześniejszym sprzętem, dopasowania filmu z wesela do wymagań zamawiających i pięknej oprawy materiału.

Różnorodne oferty kamerzystów na wesele

Nie istnieje jedna, standardowa oferta kamerzysty na weselu. Każdy profesjonalista, który zajmuje się wideofilmowaniem wesel, ma bogatą weselną ofertę.  Pomocne w wyborze kamerzysty na wesele mogą okazać się rady na w naszym wpisie o weselnym wideo.

Co powinno się znaleźć w umowie z kamerzystą na wesele?

Film z wesela powinien być pamiątką na wiele lat i musi spełniać oczekiwania młodych małżonków. Dlatego, aby zabezpieczyć swoje interesy, warto podpisać z kamerzystą umowę. Dla kamerzysty wesele to zwykły dzień pracy. Umowa z kamerzystą na wesele powinna zawierać dane stron (wraz z numerami dowodów zleceniodawców i numerem NIP oraz adresem wykonawcy usługi), określenie, że umowa dotyczy wykonania dzieła w postaci filmu z uroczystości ślubu i wesela Pana.../ Pani…, zwanych dalej „Parą Młodą” i przeniesienia własności gotowego dzieła na Zamawiającego. Umowa zawiera datę wesela i plan przebiegu, który państwo młodzi muszą dostarczyć w formie pisemnej. Wykonawca zobowiązuje się do nagrania filmu, który ma trwać 2-3 godziny i zawierać sceny zaakceptowane przez Zamawiającego. Umowa określa nośnik filmu i przeniesienie na Zamawiającego własności 5 kopii dzieła. Kolejnym punktem jest termin wykonania dzieła, np.: do miesiąca i sposób dostarczenia klientom. W umowie trzeba zapisać kwotę wynagrodzenia i sposób zapłaty oraz ewentualną zaliczkę. Umowa powinna zawierać przeniesie praw autorskich na zamawiającego oraz podpisy.

Dobry filmowiec zrealizuje Wasze szalone pomysły

Profesjonalny kamerzysta na weselu zrealizuje wszystkie oczekiwania pary, np.: podziękowania dla gości, rodziców, czy właścicieli sali. Umieści na filmie widok miejsca ślubu, a nawet krótkie wypowiedzi gości, wykona specjalne tło.

W dobie szerokiego dostępu do technik kamerowania dla każdego, profesjonalny film z wesela przeszedł swoistą metamorfozę i z nudnego oglądania tańczenia i jedzenia, stał się ciekawą pamiątką, która warta jest swojej ceny. Może zawierać najważniejsze momenty w pięknej oprawie.

 

 

Przeczytaj również

...

10.12.2018

Kino plenerowe na weselu

Jak sama nazwa wskazuje kino plenerowe to nic innego jak seans filmowy pod gołym niebem. Historia kina plenerowe sięga lat trzydziestych ubiegłego wieku...


...

29.04.2018

Grawer na obrączkach ślubnych

Obrączki to nieodłączny element każdego ślubu, to także symbol, który od dnia ślubu aż po kres naszych dni towarzyszy nam na serdecznym palcu w codziennym życiu małżeńskim...

...

11.04.2018

5 rzeczy, na których nie warto oszczędzać organizując ślub i wesele

„Nie można w tym dniu oszczędzać na wszystkim” – pomyślicie – pełna zgoda! Na pewnych elementach ślubnej ceremonii oraz weselnej zabawy oszczędzać nie należy…

Media partnerskie