Wróć do listy artykułów

Blog

04.06.20

Na stole weselnym stoi figurka młodej pary, która bawi się wśród kieliszków i wina.Zabawy weselne dla małych i dużych

Na weselu od wieku ludzie bawili się i tańczyli do białego rana. Każdy region ma swoje tradycje. Najważniejsze, aby zapewnić gościom doskonałą zabawę i umilić im czas przyjęcia. Zabawy na weselu najlepiej planować tak, aby mogło w nich brać udział, jak najwięcej osób. Ich funkcją jest przełamywanie lodów i wzajemne poznanie się gości z dwóch rodzin. Po ilości zabaw goście oceniają jakość przyjęcia.  Na kilka dni przed ślubem warto ustalić z wodzirejem rodzaje zabaw i podkład muzyczny.

Zabawy weselne – tak, nie i dla kogo

Trudno wyobrazić sobie wesele, podczas którego goście i młoda para siedzą jedynie przy stole, wychodzą na papierosa i od czasu do czasu coś zatańczą. Wesele to dzień radości, szczęścia, wejścia nowożeńców na nową drogę życia. Radość, humor to podstawa na weselu. Rozruszaniu atmosfery, tworzeniu dobrych relacji między rodzinami i znakomitej zabawie służą gry i konkursy weselne. Zabawy weselne są dla wszystkich – dzieci i dorosłych.  Pierwsza zabawa na weselu powinna być integracyjna, np.; dwa kółeczka. W wewnętrznym kółeczku stają panie a zewnętrznym panowie. Zespół przygrywa piosenkę. Panie kręcą się w jedną stronę, panowie w drugą. Kiedy muzyka ustanie, goście odwracają się do siebie, witają się i tańczą w tak utworzonych parach kolejny taniec. Świetnym pomysłem na integracyjną zabawę weselną jest także rodzinne sto lat- rodzina pana młodego wstaje i nalewa alkohol, który wypija za zdrowie rodziny panny młodej. Następnie do dzieła przestępuje rodzina panny młodej. Finałem jest sto lat dla młodej pary.

Zabawy weselne, przy których wszyscy dobrze się bawią

W katalogu ulubionych zabaw weselnych od lat królują różne warianty zabaw z krzesłami – ich zaletą jest to, że są śmieszne i wymagają zaangażowania dużej liczby uczestników. Do najchętniej wybieranych zabaw należy też wałek – uczestnicy tworzą koło i w czasie tańca przekazują wałek kolejnej bez użycia rąk: pod brodą, pachą, czy między kolanami.

Nowe zabawy podczas oczepin

Oczepiny mają swoją tradycję, co nie oznacza, że nie można jej odrobinę złamać. Tradycją jest sprawdzanie sprawności pary młodej – słynny test jajka, czy rozpoznawanie małżonki/małżonka do twarzy, kolanie, czy uszach. Tradycyjne zdejmowanie welonu i muchy można urozmaicić, zabierając pannie młodej buty, które następnie młody musi wykupić – może to zrobić alkoholem lub wykonaniem jakiejś czynności.

Inspirujące atrakcje dla małych i dużych

Pokaz baniek, pociąg, kaczuszki, taniec na gazecie czy przekuwanie balonów, w których są karteczki lub słodkości to zabawy weselne, które wzbudzają powszechną radość wśród dorosłych i dzieci. Przeczytajcie również porady, jak zorganizować czas dla dzieci na weselu.

Propozycji zabaw weselnych jest mnóstwo. Kreatywny wodzirej na pewno umili młodej parze i gościom czas i znajdzie odpowiedni moment, aby jak najwięcej zabaw weselnych zaproponować uczestnikom. Wiele gier najlepiej wypada wtedy, kiedy goście wypiją już kilka kieliszków i są bardziej skłonni do wykonywania śmiesznych zadań.

Przeczytaj również

...

10.12.2018

Kino plenerowe na weselu

Jak sama nazwa wskazuje kino plenerowe to nic innego jak seans filmowy pod gołym niebem. Historia kina plenerowe sięga lat trzydziestych ubiegłego wieku...


...

29.04.2018

Grawer na obrączkach ślubnych

Obrączki to nieodłączny element każdego ślubu, to także symbol, który od dnia ślubu aż po kres naszych dni towarzyszy nam na serdecznym palcu w codziennym życiu małżeńskim...

...

11.04.2018

5 rzeczy, na których nie warto oszczędzać organizując ślub i wesele

„Nie można w tym dniu oszczędzać na wszystkim” – pomyślicie – pełna zgoda! Na pewnych elementach ślubnej ceremonii oraz weselnej zabawy oszczędzać nie należy…

Media partnerskie