Wróć do listy artykułów

Blog

12.04.20

Panna młoda z pierścionkiem zaręczynowym na palcu trzyma w dłoni bukiet z obrączkami ślubnymi.Jak nosić obrączkę ślubną z pierścionkiem zaręczynowym?   

Na palcu serdecznym prawej czy lewej ręki? A może na specjalnej zawieszce? Wyjaśniamy, jak nosić pierścionek zaręczynowy po ślubie.

Co zrobić z pierścionkiem zaręczynowym po ślubie?   

To oczywiste, że obrączka ślubna ma pierwszeństwo, ale biżuterię zaręczynową również warto eksponować. W polskiej tradycji podczas zaręczyn mężczyzna umieszcza pierścionek na serdecznym palcu prawej ręki partnerki. Jest to symboliczna zapowiedź przyszłej uroczystości ślubnej – pierścionek zaręczynowy to deklaracja związku, który zostanie uprawomocniony założeniem obrączki. 

Przed ślubem część kobiet zastanawia się, czy pozostawić biżuterię zaręczynową na palcu. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ponieważ do wyboru mamy przynajmniej cztery opcje:

Jak połączyć obrączkę ślubną i pierścionek?   

Planujesz noszenie obrączki i pierścionka na tym samym palcu? Weź to pod uwagę przed zamówieniem obrączek. Poradź się jubilera odnośnie doboru materiałów. Jeśli Wasz budżet na to pozwala, możecie pokusić się o obrączki, które będą stylistycznie kompatybilne z pierścionkiem zaręczynowym. Wspólnym może być materiał, kolorystyka, motyw dekoracyjny lub grawer

Obrączka ślubna plus pierścionek zaręczynowy — jak dłużej zachować ich blask?

Obrączka ślubna to typ biżuterii, którą część par decyduje się nosić na co dzień. Szlachetnym metalom i kamieniom mogą szkodzić nie tylko uszkodzenia mechaniczne, ale też dłuższy kontakt z detergentami, tłuszczami i pyłkami. Złoto wysokiej próby jest metalem miękkim, mocno narażonym na zadrapanie – o czym usłyszymy zazwyczaj już w trakcie zakupu obrączek. Biżuteria z biegiem lat traci swój blask i może wymagać odświeżenia. 

W celu zachowania blasku biżuterii zalecane jest jej regularne przecieranie miękką, bawełnianą ściereczką i mycie w ciepłej wodzie z dodatkiem delikatnego mydła. Wśród domowych sposobów czyszczenia obrączek wymienia się też płukanki z dodatkiem sody lub kwasku cytrynowego. Alternatywne rozwiązanie to zakup specjalnych preparatów do czyszczenia biżuterii. Obrączki mocno uszkodzone, z ubytkami, zaplamione lub matowe należy odświeżyć u jubilera.

Przeczytaj również

...

10.12.2018

Kino plenerowe na weselu

Jak sama nazwa wskazuje kino plenerowe to nic innego jak seans filmowy pod gołym niebem. Historia kina plenerowe sięga lat trzydziestych ubiegłego wieku...


...

29.04.2018

Grawer na obrączkach ślubnych

Obrączki to nieodłączny element każdego ślubu, to także symbol, który od dnia ślubu aż po kres naszych dni towarzyszy nam na serdecznym palcu w codziennym życiu małżeńskim...

...

11.04.2018

5 rzeczy, na których nie warto oszczędzać organizując ślub i wesele

„Nie można w tym dniu oszczędzać na wszystkim” – pomyślicie – pełna zgoda! Na pewnych elementach ślubnej ceremonii oraz weselnej zabawy oszczędzać nie należy…

Media partnerskie