5 niezbędnych elementów stroju pana młodego  – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

5 niezbędnych elementów stroju pana młodego 

Męski zestaw ślubny nie jest tak dekoracyjny jak strój panny młodej, ale wymaga równie uważnego dopasowania. Opiszemy pokrótce 5 najważniejszych elementów stroju pana młodego.

Ślubny komplet dla Niego – najważniejszy jest garnitur! 

  1. Garnitur – perfekcyjnie dopasowany do sylwetki, pory roku i charakteru uroczystości. Zgrabnie podkreślający proporcje ciała. Preferowana kolorystyka: odcienie granatu, navy blue lub ciemne szarości. Rzadziej czerń i beże. Styl – krój klasyczny, minimalizm, materiały doskonałej jakości. Unikamy poliestru i połysku.
  2. Koszula – klasyczny krój dopasowany do sylwetki, ładnie skrojony kołnierzyk i rękawy, ograniczone dodatki. Materiały wysokiej jakości, przewiewne, odporne na zginanie. Kolorystyka: śnieżnobiała biel… i długo, długo nic. Mankiety rękawów obowiązkowo zapinane na spinki. 
  3. Kamizelka – element opcjonalny. Ważne, aby była dobrze skrojona, najlepiej szyta na miarę. Materiał dopasowany do koloru garnituru. Styliści odradzają modele połyskliwe, z wyrazistymi wzorami typu arabeska i z ciężkimi tłoczeniami.
  4. Krawat lub mucha – jeśli krawat, to w jednolitej kolorystyce ściśle dopasowanej do barwy garnituru. Jeśli mucha, to model z jedwabiu wyłącznie do samodzielnego wiązania.
  5. Obuwie – proste, eleganckie, w stylu wieczorowym. Najlepiej z naturalnej skóry. Kolorystyka – czerń lub ciemne brązy. Pasek do spodni z podobnego materiału i w tej samej kolorystyce, co obuwie.

Kompletne stroje pana młodego prezentowane na targach ślubnych.

Pan młody i dodatki? — wyraź siebie! 

Pan młody ma zdecydowanie mniejsze pole manewru odnośnie doboru modowych dodatków niż jego wybranka. Co nie znaczy, że warto zrezygnować z opcji wyrażenia swojego stylu za pomocą rozmaitych, ślubnych akcesoriów. Garnitur pana młodego może ozdobić elegancka, lniana poszetka lub pojedynczy, cięty kwiat wpięty w butonierkę. Wyrazem własnego stylu może być też jedwabna, wiązana mucha w oryginalny, ale elegancki wzór. Warto też dobrać piękne spinki do mankietów – koniecznie w stylistyce dopasowanej do barwy i kroju garnituru. Ciekawą opcją modową w przypadku ślubów stylizowanych w klimatach retro może być np. klasyczny cylinder lub elegancki kapelusz. Ważne, by kompletny strój pana młodego był jednolity pod względem stylistycznym i kompatybilny z elementami kreacji panny młodej.

Harmonia w strojach państwa młodych 

Generalna zasada, którą warto zachować, dotyczy harmonii strojów ślubnych państwa młodych. Styliści przekonują, że liczy się ogólne, pozytywne wrażenie, które powinny wzbudzać obydwie stylizacje. Mowa o drobnych elementach np. zgodnej kolorystyce bukietu panny młodej i kwiatka w butonierce pana młodego. Jeśli suknia panny młodej ma klasyczny, balowy krój, garnitur pana młodego nie może sprawiać wrażenia lekkiego i luźnego. Podobnie w przypadku jakiejkolwiek, przyjętej stylistyki – np. boho, retro, lata 20., lata 50. etc. – stroje powinny się uzupełniać wizualnie. Tu duże pole manewru do stosowania wszelkiego typu dodatków – krawatów, muszek, spinek i biżuterii.