Wróć do listy artykułów

Blog

08.05.20

Panna młoda w ciąży prezentuje się w opiętej sukni ślubej.Jak znaleźć idealną ciążową suknię ślubną? 

Krój lekki i zwiewny lub zgrabnie eksponujący brzuszek. Podpowiadamy, jak wygląda piękna, ciążowa suknia ślubna.

Ciążowa suknia ślubna — krótka czy długa, wąska czy szeroka? 

Jaki krój ślubnej kreacji powinna wybrać ciężarna panna młoda? Zgodnie z nowoczesnymi trendami modowymi narzeczona może założyć dowolny typ sukni – od zwiewnej kreacji w stylu boho po model koronkowy, uwypuklający okrągłości figury. 

Jedynym zaleceniem jest kierowanie się komfortem i wygodą. Przy wyborze kreacji ciążowej musimy wziąć pod uwagę m.in. porę roku, miejsce uroczystości oraz konieczność doboru wyjątkowo wygodnego obuwia ślubnego. Długość sukni ma znaczenie drugorzędne, chociaż większość ciężarnych panien młodych decyduje się na kreacje typu midi lub maxi. Jeśli stylizacja krótka, to dopasowany model z koronki lub suknia z drapowaniem wysokim w stylu „empire”.

Istotne cechy sukni ślubnej dla przyszłej mamy:

Jakich elementów unikać?

Kreacja piękna, ale ciasna, niekomfortowa, sztywna może mocno dać się we znaki pannie młodej w zaawansowanej ciąży. Unikamy stylizacji z tkanin „gryzących”, o sztywnej fakturze, nieprzewiewnych. Niewskazane są elementy, które w jakikolwiek sposób mogą kłuć lub uciskać ciało.

Kiedy mierzyć ciążową suknię ślubną?

Jeden z najtrudniejszych dylematów związanych ze stylizacją ciążową można rozwiązać dwojako. Odpowiedź jest też zależna od stopnia zaawansowania ciąży. 

Pierwsza opcja to wybór projektanta lub salonu sukien ślubnych, który zdecyduje się na bardzo krótki czas realizacji zlecenia np. na miesiąc przed uroczystością. W takim wypadku mamy pewność, że wymiary sukni będą faktycznie odpowiadać naszej figurze. 

Opcja alternatywna to zamówienie sukni z możliwością dopasowania talii. Za przykład niech posłuży zwiewna suknia z jedwabiu w stylu empire lub sukienka plisowana ze wstęgą na wysokości talii. W przypadku zmieniającej się figury ostatnie poprawki obejmą jedynie test stylu wiązania. Ostateczne przymiarki warto wykonać na ok. 2 tygodnie przed uroczystością.

Przeczytaj również

...

10.12.2018

Kino plenerowe na weselu

Jak sama nazwa wskazuje kino plenerowe to nic innego jak seans filmowy pod gołym niebem. Historia kina plenerowe sięga lat trzydziestych ubiegłego wieku...


...

29.04.2018

Grawer na obrączkach ślubnych

Obrączki to nieodłączny element każdego ślubu, to także symbol, który od dnia ślubu aż po kres naszych dni towarzyszy nam na serdecznym palcu w codziennym życiu małżeńskim...

...

11.04.2018

5 rzeczy, na których nie warto oszczędzać organizując ślub i wesele

„Nie można w tym dniu oszczędzać na wszystkim” – pomyślicie – pełna zgoda! Na pewnych elementach ślubnej ceremonii oraz weselnej zabawy oszczędzać nie należy…

Media partnerskie