Wróć do listy artykułów

Blog

16.03.20

Panna młoda w białej sukni i w welonie siedzi i pozuje do zdjęcia.Wszystko, co musisz wiedzieć o welonie ślubnym

Atrybut panny młodej, pierwsze skojarzenie ze ślubem, nieodłączny symbol zamążpójścia – to właśnie welon ślubny! Zapewne każda panna młoda ma dylemat, czy decydować się tę tradycyjną ozdobę, czy lepiej postawić na ciekawe upięcie, kwiaty we włosach, opaskę, czy też wianek. Jeśli i Ty stoisz przed tą niełatwą decyzją, zapraszamy Cię do przeczytania tego wpisu, z którego dowiesz się wszystkiego na temat welonu ślubnego!

Tradycja i symbolika ślubnego welonu

Moda na wpinanie tej ozdoby powraca i znika co jakiś czas, jednak często zapominamy, czym tak naprawdę jest welon ślubny. Otóż wedle tradycji, welon wcale nie jest ozdobą, a symbolem czystości i niewinności. Cofając się w historii do około IV w. n. e., możemy dowiedzieć się, że welon ślubny miał być ochroną panny młodej przed działaniem demonów i ich kuszeniem. Dziś jednak tradycje te mocno się zatarły, a welon pozostał jedynie pięknym dodatkiem do kreacji panny młodej.

Para młodych ludzi ogląda suknie ślubne prezentowane na stoisku salonu na targach slubnych.Gdzie kupić welon i ile może kosztować?

Welon ślubny możemy kupić tak naprawdę w wielu miejscach, my natomiast radzimy postawić na salon sukien ślubnych, gdzie welon można swobodnie przymierzyć i obejrzeć się w nim z każdej strony. Dobrze jest również dopasować welon do sukni ślubnej, zatem salon, w którym kupujesz kreację, będzie najlepszym miejscem. Jeśli chodzi o koszty, to są one bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy od tego, jakiej długości welon ślubny pragniesz mieć oraz z jakiego materiału ma być uszyty. Ceny welonów zaczynają się już od 15 zł, są jednak takie i za 1500 zł. Jeśli marzysz o ręcznie wyszywanym welonie z jedwabiu i najlepiej z kryształkami Swarovskiego, to musisz się liczyć z wyższą ceną. 

Rodzaje welonów ślubnych dla każdej panny młodej

Można powiedzieć, że ile panien młodych, tyle welonów ślubnych. My jednak sklasyfikujemy je ze względu na długość. Zatem welony możemy podzielić na:

Młoda para przy zachodzie słońca pozuje podczas fotograficznej sesji plenerowej.

Niezależnie, czy od zawsze jesteś zwolenniczką założenia welonu do ślubu i nie wyobrażasz sobie pójścia do ołtarza bez niego, czy raczej wolałabyś uniknąć tego typu dekoracji, bo uważasz ją za zbyt oklepaną i przereklamowaną, to zachęcamy Cię do przymierzenia różnych welonów ślubnych. Niekiedy welon może przytłoczyć Twoją stylizację i lepiej będzie z niego zrezygnować. Innym razem może okazać się, że welon ślubny będzie tą brakującą kropką nad „i” – i mimo że za nic nie chciałaś go ubierać, to właśnie dzięki niemu Twoja suknia wygląda zjawiskowo. Wybór zarówno idealnego welonu ślubnego, jak i całej kreacji, wcale nie musi być trudny – wystarczy mieć tylko otwarty umysł i nie trzymać się zbyt twardo swoich przekonań. Przymierzaj, próbuj, szalej! A na pewno znajdziesz idealną stylizację na swój ślub! 

Przeczytaj również

...

10.12.2018

Kino plenerowe na weselu

Jak sama nazwa wskazuje kino plenerowe to nic innego jak seans filmowy pod gołym niebem. Historia kina plenerowe sięga lat trzydziestych ubiegłego wieku...


...

29.04.2018

Grawer na obrączkach ślubnych

Obrączki to nieodłączny element każdego ślubu, to także symbol, który od dnia ślubu aż po kres naszych dni towarzyszy nam na serdecznym palcu w codziennym życiu małżeńskim...

...

11.04.2018

5 rzeczy, na których nie warto oszczędzać organizując ślub i wesele

„Nie można w tym dniu oszczędzać na wszystkim” – pomyślicie – pełna zgoda! Na pewnych elementach ślubnej ceremonii oraz weselnej zabawy oszczędzać nie należy…

Media partnerskie