Wróć do listy artykułów

Blog

06.04.20

Mężczyzna z obrączką martwi się z powodu ślubnej wpadki.10 ślubnych wpadek, których można uniknąć   

Ślubne wpadki – koszmar narzeczonych, wyzwanie dla wedding plannera. Jak uniknąć niespodzianek w dniu ślubu?

Kiedy ślub wymyka się spod kontroli?

1. Zła pogoda, plucha, silny wiatr – to czynniki, które mogą niespodziewanie wpłynąć na przebieg najważniejszego dnia w Waszym życiu. Problem dotyczy szczególnie par planujących złożenie przysięgi małżeńskiej w plenerze. Niepogoda może też zmienić Wasze plany odnośnie sesji zdjęciowej. Rozsądnym rozwiązaniem jest posiadanie „planu B”: możliwość wypożyczenia namiotu, kilka dostępnych miejscówek dla sesji foto, stylizacje z dodatkiem białego płaszczyka lub bolerka.

2. Choroba jednego ze ślubnych usługodawców – umowa podpisywana przez Was z DJ-em, zespołem muzycznym, fotografem i florystką powinna uwzględniać kwestię zastępstwa w razie choroby wykonawcy lub wydarzenia losowego. Unikniecie komplikacji organizacyjnych i dodatkowych kosztów.

3. Spóźnienie na uroczystość – pomyślcie o osobie dedykowanej, która w razie awarii Waszego transportu zapewni bezpieczny dojazd. Zaplanujcie realistyczny harmonogram dojazdu na miejsce uroczystości, uwzględniający np. możliwe korki i niepogodę.

Popularne, ślubne wpadki panny młodej:

4. Naderwanie zbyt długiego trenu, oczko w pończosze, plama w widocznym miejscu – to ślubne wpadki będące koszmarem każdej panny młodej. W dniu ślubu będziesz skupiona na przebiegu uroczystości i gościach. Zadbaj o to, aby stan Twojej kreacji nadzorowała świadkowa, siostra lub mama. Zaopatrz je w podręczny „zestaw ratunkowy”: białe nici, agrafki, szpilki, wilgotne chusteczki. 

5. Otarcie stóp na skutek źle dopasowanego, nowego obuwia to jedna z najczęstszych bolączek panien młodych. Obuwie ślubne należy odpowiednio wcześnie rozchodzić – szczególnie wtedy, gdy zakładamy modele skórzane lub szpilki. Nie zapomnij o podręcznym zestawie plastrów w kolorze nude.

6. Rozmazana szminka – nawet jeśli preferujesz makijaż samodzielny, skorzystaj wcześniej z porady profesjonalistów. Makijażystka ślubna nie tylko dobierze idealny kolor, ale wskaże też kosmetyki o przedłużonej trwałości.

Ślubne wpadki pana młodego:

7. Zgubienie obrączek… – fani komedii „Cztery wesela i pogrzeb” pamiętają konsternację młodej pary, której na skutek pomyłki świadka – granego przez Hugh Granta – zamiast obrączek podano biżuterię pożyczoną od gości weselnych. Wpadki brzemiennej w skutki unikniemy przekazując obrączki pod pieczę zaufanej, sprawdzonej osoby.

8. Nieprawidłowo dobrane dodatki – wśród największych „grzechów” pana młodego styliści wymieniają m.in. zakładanie eleganckiej muchy na gumce i umieszczanie bukiecika ślubnego w kieszonce garnituru. 

9. Zabrudzone obuwie – nic tak nie burzy efektu eleganckiej stylizacji ślubnej jak zabrudzone lub zaniedbane obuwie. Jeśli mamy do czynienia z wyjątkowo nieprzyjazną pogodą, poświęćmy chwilę czasu na oczyszczenie obuwia przed wyjściem z samochodu. 

W wielu tych sytuacjach wybawieniem będzie zorganizowany z wyprzedzeniem weselny koszyczek ratunkowy! Jednak na koniec wpadka nr 10, której warto za wszelką cenę unikać, czyli zły humor. Pewnym jest, że na późniejszych etapach uroczystości zmęczenie, hałas i alkohol mogą dać się Wam we znaki. Pomimo tego warto zachować pozytywne podejście – pamiętajcie, że dzień ślubu już się nie powtórzy.

Przeczytaj również

...

10.12.2018

Kino plenerowe na weselu

Jak sama nazwa wskazuje kino plenerowe to nic innego jak seans filmowy pod gołym niebem. Historia kina plenerowe sięga lat trzydziestych ubiegłego wieku...


...

29.04.2018

Grawer na obrączkach ślubnych

Obrączki to nieodłączny element każdego ślubu, to także symbol, który od dnia ślubu aż po kres naszych dni towarzyszy nam na serdecznym palcu w codziennym życiu małżeńskim...

...

11.04.2018

5 rzeczy, na których nie warto oszczędzać organizując ślub i wesele

„Nie można w tym dniu oszczędzać na wszystkim” – pomyślicie – pełna zgoda! Na pewnych elementach ślubnej ceremonii oraz weselnej zabawy oszczędzać nie należy…

Media partnerskie