Wróć do listy artykułów

Blog

11.07.20

Na drewnianym stole na stoisku wystawcy targow slubnych leży zabytkowy aparat fotograficzny.Foto-wideo z wesela — przekonaj się, czego naprawdę szukasz 

Ślub to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu. Nic dziwnego, że młoda para chce je upamiętnić i marzy o  niezapomnianej pamiątce z przygotowań, ceremonii i wesela. Aby zachować miłe wspomnienia i powracać do nich z uśmiechem na twarzy warto je zapisać pod postacią filmu, który może obejmować cały dzień od przygotowań w domu do oczepin. Zdjęcie to wyrażenie uczuć i mają pokazać więcej, niż człowiek jest w stanie zobaczyć uczestnicząc w wydarzenia. Film to pamiątka z przebiegu uroczystości i oddaje emocje, jakie towarzyszyły zakochanym podczas ceremonii. Nie musimy wybierać, czy na pamiątkę z wesela wolimy zdjęcia, czy film. Opcją łączącą fotografię i film jest foto-video z wesela.

Foto-video z wesela – przepiękna pamiątka

 

Ślubny film będzie oglądać najbliższa rodzina, a potem…dzieci i wnuki, pod warunkiem, że będzie on bardzo dobrej jakości. Od kilku lat ponownie obserwuje się bum na  foto-video z wesela , jednak realizowane inaczej niż w latach 90-tych. Obecnie najpopularniejsze są reportaże ślubne z całego dnia: od domu rodzinnego do oczepin, a nawet do końca zabawy weselne. Oblężenie przeżywają teledyski ślubne. Najważniejszą rzeczą jest, aby nagranie było kreatywne i była utrzymana romantyczna nuta z pięknym podkładem muzycznym. Odchodzi się od filmowania całego wesela i wszystkich tańczących gości. Uwiecznia się najważniejsze momenty, ale w taki sposób, aby na foto-video z wesela  byli ujęci wszyscy goście. Przeczytajcie także, jak dopasować foto-wideo do rodzaju wesela.

Rodzaje pakietów foto-wideo z wesela 

Poszukiwania kamerzysty powinno rozpocząć się, jak najwcześniej od przeglądania ofert „reportażu ślubnego” i „ foto-video” z wesela. Rodzaje pakietów weselnych dostępne są na stronach internetowych usługodawców. Można wybrać różne pakiety – video wykonane przez dwóch kamerzystów lub przez jednego. Film krótki do 15 minut i nagranie trwające ponad dwie godziny. W materiale można umieścić podziękowania dla rodziców i gości oraz życzenia od weselników dla nowożeńców. 

Różne typy fotografów i filmowców 

Każdy profesjonalny fotograf ma swoje metody pracy i usługi. W przypadku wesel wszystkich kamerzystów i fotografów łączy jedno – uchwycenie najpiękniejszych i najważniejszych chwil dla nowożeńców, pokazanie piękna ceremonii i miłości łączącej dwoje ludzi. Warto sprawdzić kilku usługodawców, obejrzeć ich pracę, materiały na stronach internetowych, wybrać się do studia i wtedy dokonać wyboru usługodawcy z działu foto-video z wesela.

Pamiątki foto-video, o jakich marzycie

Osoby oferujące usługi filmowania wesel, łączą fotografię i film, oferując nowożeńcom wspaniałą pamiątkę. Zdjęcia można otrzymać w ślicznym, eleganckim albumie w postaci fotoksiążki, a film na DVD oraz HD na penrive. Konwencja reportażu i teledysków doskonale sprawdza się podczas wesel, a oglądanie ich później nie zanudza widzów. 

Standardowe usługi foto-video z wesela obejmują: reportaż z domu Panny Młodej i Pana Młodego, filmowanie uroczystości i przyjęcia weselnego oraz videosesję plenerową. Zapewniony jest cyfrowy montaż materiału (czołówka i prezentacje).

Przeczytaj również

...

10.12.2018

Kino plenerowe na weselu

Jak sama nazwa wskazuje kino plenerowe to nic innego jak seans filmowy pod gołym niebem. Historia kina plenerowe sięga lat trzydziestych ubiegłego wieku...


...

29.04.2018

Grawer na obrączkach ślubnych

Obrączki to nieodłączny element każdego ślubu, to także symbol, który od dnia ślubu aż po kres naszych dni towarzyszy nam na serdecznym palcu w codziennym życiu małżeńskim...

...

11.04.2018

5 rzeczy, na których nie warto oszczędzać organizując ślub i wesele

„Nie można w tym dniu oszczędzać na wszystkim” – pomyślicie – pełna zgoda! Na pewnych elementach ślubnej ceremonii oraz weselnej zabawy oszczędzać nie należy…

Media partnerskie