Wróć do listy artykułów

Blog

30.07.20

Para młoda pozuje w zimowej sesji plenerowej w odświętnych, tradycyjnych strojach.Jak zorganizować ślub w Boże Narodzenie? 

Święta to szczególny, rodzinny czas - spokoju, miłości, pozytywnych emocji i wspaniałej atmosfery. Choinka, zapach świątecznego jedzenia, odpoczynek sprawiają, że wiele par decyduje się na ślub w ten szczególny czas. Zimowa aura w połączeniu z kolędami i piosenkami świątecznymi – to wręcz bajkowa sceneria. Urzędy Stanu Cywilnego i kościoły przeżywają wtedy prawdziwe oblężenie. Według przesądów małżeństwa zawarte w święta są szczęśliwe, bo przecież grudzień ma literę „r”.

Ślub w Boże Narodzenie - to jest klimat!

Ślub w Boże Narodzenie ma trochę zalet – nie zepsuje się jedzenie – śmietana na torcie, majonez w sałatkach, wędliny będą świeże. Gości można uraczyć grzańcem, a dzieci gorącą czekoladą. Do weselnego menu można wprowadzić świąteczne potrawy i ciastka, co sprawi, że wesele na pewno będzie niezwykłe i niepowtarzalne. Ślub w święta to także piękna oprawa sali – choinka, światełka, świąteczne ozdoby. Para ma z głowy zastanawianie się nad  stylem wesela. Kolorystyka sali w tym wyjątkowym czasie to złoto, zieleń, czerwień i biel – wszystkie barwy kojarzące się ze świętami. Jako dekoracja wejścia sprawdzi się jemioła lub ozdobione  gałązki świerku. Ślub w Boże Narodzenie to okazja, aby z weselnymi gośćmi zaśpiewać kolędy lub świąteczne piosenki.

Ślubu w Boże Narodzenie nie zorganizujemy w ostatniej chwili

Ślub w święta to przedsięwzięcie, którego nie da się zorganizować w kilka tygodni. Salę i termin ceremonii należy zarezerwować kilka miesięcy wcześniej. Podobnie jak fotografa, kamerzystę, dekorację sali, auto ślubne i noclegi dla gości. Koniec roku to wzmożony ruch turystyczny i zimowy sezon ślubny. Trzeba też liczyć się  z wyższymi cenami, zwłaszcza w renomowanych salach i w górach.

Świąteczno – weselne dekoracje

Dzięki magicznej świąteczne atmosferze można stworzyć niezwykłe dekoracje sali weselnej. Podstawą dekoracji sali weselnej są lampki. W grudniu szybko robi się ciemno, a piękne światło z lampek sprawi, że na weselu zapanuje niesamowita, ciepła atmosfera. Można udekorować salę i poręczne łańcuchami, a na stołach mogą znaleźć się świąteczne świeczniki o zapachu piernika. Wspaniałą ozdobą na ślub w święta i świąteczne wesele są śnieżynki przyprószone sztucznym śniegiem. Na choince mogą znaleźć się pozłacane szyszka, laski cynamonu, plasterki cytrusów.

Świąteczna panna młoda

Panna młoda powinna wystąpić w białej długiej sukni (model dopasowany do sylwetki, a zdobienia do indywidualnego gustu). Dodatkiem jest białe, sztuczne futerko lub elegancki biały płaszcz. Nakrycie głowy świątecznej panny młodej to zdecydowanie welon

Ślub w Boże Narodzenie to gwarancja szczęścia

Wiele par decyduje się na ślub w Boże Narodzenie, ponieważ wierzą, że taki dzień zawarcia małżeństwa zapewni im wiele szczęśliwych chwil. Jedno jest pewne – nigdy nie zapomną o rocznicy ślubu.

Ślub w Boże Narodzenie ma w sobie coś z magii – piękna sceneria i dużo światełek tworzą niezwykłą atmosferę. Goście weselni mogą poczuć jak w krainie zimowych marzeń.

 

 

Przeczytaj również

...

10.12.2018

Kino plenerowe na weselu

Jak sama nazwa wskazuje kino plenerowe to nic innego jak seans filmowy pod gołym niebem. Historia kina plenerowe sięga lat trzydziestych ubiegłego wieku...


...

29.04.2018

Grawer na obrączkach ślubnych

Obrączki to nieodłączny element każdego ślubu, to także symbol, który od dnia ślubu aż po kres naszych dni towarzyszy nam na serdecznym palcu w codziennym życiu małżeńskim...

...

11.04.2018

5 rzeczy, na których nie warto oszczędzać organizując ślub i wesele

„Nie można w tym dniu oszczędzać na wszystkim” – pomyślicie – pełna zgoda! Na pewnych elementach ślubnej ceremonii oraz weselnej zabawy oszczędzać nie należy…

Media partnerskie