Jak zrobić z teściowej sprzymierzeńca w przygotowaniach do ślubu? – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Jak zrobić z teściowej sprzymierzeńca w przygotowaniach do ślubu?

O teściowej krążą różne stereotypy i dowcipy, nie zawsze sprawiedliwe. Tymczasem teściowa to matka drugiej strony: przyszłego męża lub żony i ma prawo brać udział w przygotowaniach ślubnych. Wesele to uroczystość obu stron. Rodzice narzeczonych bardzo często współfinansują organizację wesela i ślubu i dlatego mają prawo mówić o swoich oczekiwaniach i sprowadzać na ziemię przyszłych nowożeńców w kwestiach zbyt wielu drogich atrakcji. Problemem w relacjach przedślubnych jest sytuacja, kiedy rodzice jednej ze stron za bardzo ingerują w przygotowania i narzucają swoją wolę.

Jak uniknąć konfliktu z teściową podczas przygotowań przedślubnych?

Czas przygotowań do ślubu to radość i emocje, ale czasami także konflikty i trudne sytuacje. Poziom stresu jest gigantyczny. Każda osoba zainteresowana tematem – państwo młodzi i ich rodzice, ma swoje zdanie i swoją wizję. Sztuką jest znaleźć kompromis. To marzenia młodych powinny być najważniejsze, bo to ich wyjątkowy dzień i święto. Ślubne przygotowania to zdanie dla przyszłych małżonków, a rodzice powinni wspierać ich i pomóc, jeżeli zajdzie potrzeba. Przyszli małżonkowie wybierają rodzaj uroczystości: cywilna, czy kościelna, zamawiają lokal, czy decydują o kolorze i motywie dekoracji ślubnej.  Przyszła teściowa może zaproponować znany sobie dobry lokal, zespół muzyczny, czy mistrza fotografii. Dobrym pomysłem jest zaproszenie teściowej na makijaż przedślubny, czy poproszenie, aby towarzyszyła wraz z mamą panny młodej i druhną w przymiarce sukni ślubnej, czy w targach ślubnych. Jest to przydatne w dalszym życiu budowanie relacji rodzinnych.

Twoja wizja, a oczekiwania innych

Kobiety mają wizję swojego ślubu niemalże od dziecka. Ślub i wesele to uroczystość dwóch rodzin i trzeba odrobinę zmodyfikować swoją wizję, uwzględniając także marzenia pana młodego. Rodzice, zwłaszcza jeżeli biorą udział w finansowaniu wesela, też mają swoje pomysły lub niekoniecznie zgadzają się na drogie atrakcje. Realizacja marzeń może być powodem konfliktów. Najlepszym sprzymierzeńcem Młodych podczas przygotowań ślubnych jeszcze szczera rozmowa z rodzicami i przekonanie ich do swoich pomysłów. Zasady organizacji wesela zmieniły się przez ostatnie 30 lat.

Rozdziel zadania tak, aby każdy czuł się ważny w przedślubnych przygotowaniach

Ślub i wesele to trudne zadanie logistyczne, wymagające podjęcia wielu decyzji i współpracy narzeczonych i ich rodziców. Obie strony powinny ustalić podział finansowania wesela. Młodzi mogą powierzyć rodzicom zorganizowanie noclegów dla gości, czy transportu uczestników wesela z miejsca ceremonii do sali weselnej. Rodzice mogą również dopilnować przygotowania wystroju sali. Teściowa będzie bardzo zadowolona, jeżeli będzie mogła nadzorować dekorowanie sali i szykowanie menu.

Jak rozwiązywać spory podczas przedślubnych przygotowań?

Nie ma lepszej metody rozwiązywania konfliktów niż rozmowa, zapytanie o radę i powierzenie jakiegoś zadania. Już na początku przygotowań przedślubnych, warto postawić granicę i zaznaczyć, że wesele będzie imprezą, o jakiej marzą nowożeńcy, a nie realizacją wizji rodziców

Bywa, że przyszła teściowa dąży do przejęcia organizacji wesela i decydowania o każdym aspekcie uroczystości, a wręcz narzuca swoją wolę. W takiej sytuacji jednym wyjściem jest wspólne oświadczenie przyszłych nowożeńców, że nie akceptują takich działań i przypomnienie mamie/teściowej, czyim świętem są zaślubiny.