Wróć do listy artykułów

Blog

17.06.20

Kobieta będąca gościem na weselu robi sobie selfie pamiątkowe.Na wesele ze smartfonem — czego gościom weselnym robić nie wypada?

Żyjemy w czasach, w których Internet zawładnął całym światem. Korzystamy ze smartfonów w każdym momencie naszego życia, w domu, w pracy, na spotkaniach towarzyskich. Nie sposób nie zauważyć, że era telefonów komórkowych posiada coraz większy zasięg, a widok przechodniów wpatrzonych w świecące się ekrany nikogo już nie zaskakuje. W wielu sytuacjach nasuwa się jednak pytanie, czy korzystanie z komórek może wzbudzać kontrowersje? Czy będąc gościem weselnym możemy odstawić nasz smartfon i chociaż przez chwilę nie surfować po sieci?

Telefon na weselu – podstawowe zasady

Goście weselni często nie zdają sobie sprawy z tego, że korzystaniem z telefonów mogą sprawić przykrość parze młodej. Należy pamiętać o podstawowych zasadach korzystania ze smartfonów na weselu, aby naszym zachowaniem nie urazić najważniejszych osób w tym dniu. O czym więc warto pamiętać? Przede wszystkim gościom weselnym nie wypada wchodzić z własnymi smartfonami w kadr osoby fotografującej zabawę weselną. Zaproszone na wesele osoby, jeśli chcą uwiecznić na swoich telefonach momenty z tego ważnego wydarzenia, nie powinny ustawiać się na wprost fotografa, którego wybrali nowożeńcy. Kluczową zasadą jest to, aby nie zasłaniać mu swoją osobą obiektywu, gdyż w ten sposób utrudniają jego pracę i mogą wpłynąć na jakość zdjęć. Istotne jest również to, aby poznać zdanie młodych małżonków względem korzystania z tego typu urządeń na ich przyjęciu weselnym.

Uszanowanie specjalnych życzeń narzeczonych

Niektóre pary postanawiają, że ich wesele zorganizowane będzie w stylu offline, czyli będzie na nim panował całkowity zakaz używania telefonów na weselu, aby ich goście skupili się na dobrej zabawie i w tym dniu oderwali się od swoich przyzwyczajeń związanych z komórkami. Istnieją osoby, które nie wyobrażają sobie dnia bez wrzucenia na swój dzień relacji, dodania zdjęcia na Facebooku czy Instagramie. W sytuacji, w której para młoda nie życzy sobie obecności smartfonów w ich wyjątkowym dniu powinniśmy ten fakt uszanować. Bywają sytuacje, gdzie narzeczeni subtelnie zaznaczają na zaproszeniach ślubnych, że ich wesele chcą zorganizować w stylu offline. Dla gości, którzy nie rozstają się z małym ekranem jest to idealna okazja, aby spędzić jeden dzień bez aktywności w sieci i w pełni cieszyć się jednym z najpiękniejszych wydarzeń, jakim jest ślub. 

Jak pożytecznie wykorzystać smartfon na weselu?

Kiedy Para Młoda nie zaznacza wyraźnie swoim gościom jakie oczekiwania ma względem używania smartfonów na weselu, wówczas goście weselni powinni sami wyznaczyć granicę i zastanowić się jak powinni je pożytecznie wykorzystać. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że telefon na weselu nie powinien być używany zbyt często, a w najważniejszych momentach dla nowożeńców - w przemyślany sposób. Jeśli chcemy sprawić przyjemność świeżo poślubionej parze, powinniśmy sięgać po niego wtedy, kiedy uważamy, że jesteśmy w stanie uchwycić wyjątkowe momenty z wesela, które wzruszą Parę Młodą. Podczas udostępniania jej tego co udało nam się stworzyć z pewnością będzie nam za to wdzięczna. Im więcej pięknych chwil uchwyconych w kadrze oraz również z perspektywy fotografa ,,amatora”, tym bardziej jesteśmy w stanie pozytywnie zaskoczyć małżonków. Starając się o jakość i wyjątkowość zdjęć, wzbudzimy w nich same ciepłe emocje. Pamiętajmy o tym, aby odłożyć smartfon podczas jedzenia, wznoszenia toastów czy konkursów weselnych, są momenty, w których powinniśmy skupić się tylko i wyłącznie na danej chwili oraz świetnej zabawie. Jeśli będziemy pamiętać o tych paru wskazówkach z pewnością staniemy się jednymi z najmilej wspominanych gości weselnych.

Przeczytaj również

...

10.12.2018

Kino plenerowe na weselu

Jak sama nazwa wskazuje kino plenerowe to nic innego jak seans filmowy pod gołym niebem. Historia kina plenerowe sięga lat trzydziestych ubiegłego wieku...


...

29.04.2018

Grawer na obrączkach ślubnych

Obrączki to nieodłączny element każdego ślubu, to także symbol, który od dnia ślubu aż po kres naszych dni towarzyszy nam na serdecznym palcu w codziennym życiu małżeńskim...

...

11.04.2018

5 rzeczy, na których nie warto oszczędzać organizując ślub i wesele

„Nie można w tym dniu oszczędzać na wszystkim” – pomyślicie – pełna zgoda! Na pewnych elementach ślubnej ceremonii oraz weselnej zabawy oszczędzać nie należy…

Media partnerskie