Obowiązki pana młodego przed weselem – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Obowiązki pana młodego przed weselem

Ukochana przyjęła pierścionek zaręczynowy, powiedziała tak, została ustalona data ślubu, to znaczy, że pora zacząć przygotowania do ślubu. Pan młody odgrywa w nich dużą rolę. Do załatwienia jest mnóstwo spraw i tylko podział obowiązków pozwoli zapanować nad przedślubnym chaosem. Podział zadań dla pana młodego zależy od ustaleń między parą i rozdziałem kosztów wesela.

Zadania pana młodego przed ślubem

Przyjęło się w społeczeństwie przekonanie, że większą część organizacji wesela bierze na siebie przyszła żona, a jej ukochany ma co najwyżej ubrać się, kupić alkohol i nie zapomnieć o obrączkach. Mity społeczne mają to do siebie, że nie wytrzymują konfrontacji z życiem. Obecnie wiele par decyduje się na partnerki model prac nad przygotowaniem ślubu i wspólnie szukają sali weselnej, zespołu lub DJ-a, czy zamawiają barmana. Zadaniem pana młodego jest łagodzenie konfliktów między narzeczoną a jego rodziną i wspieranie ukochanej.

Podział obowiązków przedślubnych

Kwestia podziału obowiązków przedślubnych uległa wielu zmianom i zazwyczaj jest uzależniona od możliwości finansowych pary i rodzin narzeczonych. Zazwyczaj przyjmuje się model płatności po połowie, więc zakres obowiązków między mężczyzną a kobietą jest podobny. Oboje szukają noclegów na swoich gości, poszukują fotografy/kamerzysty. Pan młody przed ślubem płaci za obrączki i alkohol oraz za kurs tańca lub wynajęcie instruktora. Jego obowiązkiem jest zorganizowanie transportu do miejsca ceremonii i wesela. Panna młoda dekoruje pojazd. Wspólnie wypisują zaproszenia i rozdają je wśród gości.

Co może przygotować tylko pan młody?

Pan młody proponuje listę swoich gości, płaci za obrączki i kupuje alkohol. Najczęściej towarzyszy wybrance podczas różnych przedślubnych sprawunków, np.: oglądania dekoracji, czy zamawiania podróży poślubnej. No i oczywiście… Pan młody musi zadbać o swój rześki wygląd! 

Czego nie lubi przygotowywać pan młody?

Większość mężczyzn nie lubi towarzyszenia podczas zakupów odzieżowych, dlatego nie jest dobrym pomysłem angażowanie pana młodego w wybór stroju dla panny młodej. Według wierzeń pan młody nie powinien widzieć sukni ślubnej przed wielkim  dniem, ani ubranej w kreację ślubną wybranki. Pan młody przed ślubem nie lubi wybierania dekoracji sali i samochodu.

Pan młody w dniu wesela powinien pojawić się u wybranki. W zależności od lokalnych tradycji różne są obowiązki pana młodego: musi czekać na ukochaną, wykupić ją od rodziców, pokonać przeszkody w postaci bramek na drodze do ślubnego auta. Najczęściej spotykaną „walutą” na bramkach ustawionych przez sąsiadów jest alkohol.