Wróć do listy artykułów

Blog

04.04.20

Rudowłosa panna młoda pozuje podczas sesji plenerowej w ognistych barwach.Sekret udanej sesji plenerowej

Sesja plenerowa jest jednym z wielu nieodłącznych elementów ślubu. Każda para młoda pragnie mieć jak najwięcej pamiątek z tego wyjątkowego dnia, dlatego praca fotografa ślubnego nie ogranicza się tylko do robienia zdjęć podczas ceremonii i wesela. I choć sesja w plenerze wydaje się być czymś oczywistym, to często pojawia się sporo problemów z jej organizacją. Dylematy, jaką porę roku wybrać na robienie zdjęć oraz jaka pora dnia i jakie miejsce będą najbardziej odpowiednie to nie lada kłopot. Ale od czego jest nasz blog? W tym wpisie znajdziecie wszystkie niezbędne informacje na temat plenerowej fotografii ślubnej!

Na kiedy zaplanować sesję plenerową?

W ostatnich latach odeszło się już od zwyczaju robinia sesji plenerowej podczas wesela. I całe szczęście! Dzięki temu państwo młodzi są cały czas obecni na przyjęciu i mogą bawić się wraz z gośćmi. Zazwyczaj plenerowa sesja zdjęciowa odbywa się kilka dni po ślubie, jednak są pary, którym marzy się zupełnie inna sceneria do zdjęć niż ta oferowana przez porę roku, w której organizowany był ślub. Nie jest to jeszcze bardzo popularny zabieg, ale nikt nie powiedział, że nie możecie się dogadać z fotografem i zrobić sesji plenerowej np. jesienią, mimo iż ślub braliście na wiosnę. W ten sposób będziecie mieć bardzo zróżnicowane i kolorowe pamiątki z tego szczególnego dnia. 

Miejsce i pora dnia na sesję plenerową

W kwestii miejsca idealnego na sesję plenerową macie pełną dowolność – wszystko jednak opiera się na dogadaniu szczegółów z fotografem ślubnym. Jeśli nie chcecie mieć monotematycznych zdjęć, możecie pojechać w kilka miejsc. Marzą Wam się zdjęcia w lesie, ale chcielibyście mieć także kilka ujęć nad wodą? Zróbcie rozeznanie i porozmawiajcie z fotografem, a z pewnością uda Wam się wspólnie znaleźć doskonałe miejsca, które nie będą od siebie bardzo oddalone. Jeśli natomiast chodzi o porę dnia, podczas której najlepiej jest robić sesję plenerową, to dobrym wyborem będzie poranek bądź popołudnie. Godziny południowe odradzamy, gdyż pełne, jasne słońce nie będzie sprzymierzeńcem ani Waszym, ani fotografa. Poranne promienie słońca są znacznie łagodniejsze i przyjemniejsze. Popołudniem zaś może udać Wam się uchwycić na zdjęciach urokliwy zachód słońca. 

Współpraca z fotografem ślubnym

Doświadczony i profesjonalny fotograf ślubny będzie miał dla Was sporo sugestii i rad – słuchajcie go, a dobrze na tym wyjdziecie. Bardzo ważna jest nić porozumienia między parą młodą a fotografem, bez niej nawet najpiękniejsi nowożeńcy nie będą mieli udanej sesji plenerowej. Omawiajcie z mistrzem obiektywu wszelkie wątpliwości i obawy, a także pomysły i koncepcje. Razem na pewno znajdziecie złoty środek i wspólnie stworzycie zdjęcia doskonałe!

Chyba każda para młoda chce jak najszybciej otrzymać pamiątki ze ślubu w postaci zdjęć. Jednak warto czasami poczekać na odpowiednią porę na robienie sesji plenerowej, by powstały naprawdę wyjątkowe fotografie. Pośpiech nigdy nie jest dobrym doradcą i choć wydaje się to nieprawdopodobne to tą presję i niecierpliwość będzie widać na Waszych zdjęciach. Na pewno chcecie mieć piękne ujęcia z sesji plenerowej, dlatego musicie do niej podejść na luzie, z uśmiechem na ustach i ze spokojną głową. Współpracujcie z fotografem, cieszcie się z tego czasu spędzanego razem i świetnie się bawcie, a Wasze zdjęcia będą wspaniałe i niepowtarzalne!  

Przeczytaj również

...

10.12.2018

Kino plenerowe na weselu

Jak sama nazwa wskazuje kino plenerowe to nic innego jak seans filmowy pod gołym niebem. Historia kina plenerowe sięga lat trzydziestych ubiegłego wieku...


...

29.04.2018

Grawer na obrączkach ślubnych

Obrączki to nieodłączny element każdego ślubu, to także symbol, który od dnia ślubu aż po kres naszych dni towarzyszy nam na serdecznym palcu w codziennym życiu małżeńskim...

...

11.04.2018

5 rzeczy, na których nie warto oszczędzać organizując ślub i wesele

„Nie można w tym dniu oszczędzać na wszystkim” – pomyślicie – pełna zgoda! Na pewnych elementach ślubnej ceremonii oraz weselnej zabawy oszczędzać nie należy…

Media partnerskie