Wróć do listy artykułów

Blog

06.08.20

Cały obraz przesłania wielki kalendarz do samodzielnego ustawiania daty.Szczęśliwe daty ślubu — ranking najpopularniejszych dni w roku na ślub i wesele

Wybór daty ślubu jest bardzo ważny. W tradycji istnieje kilka obiegowych prawd na temat terminu zaślubin. Ustalenie daty ślubu to jedna z pierwszych decyzji, jaką podejmuje para po zaręczynach. Zazwyczaj para ma kilka propozycji, a ostateczna selekcja odbywa się na podstawie bardzo przyziemnego czynnika, jakim jest dostępność wymarzonej sali.  Najpoularniejsze miejsca w danym mieście są zarezerwowane nawet na dwa/ trzy lata do przodu. Jeżeli narzeczeni nie chcą tyle czekać, mogą szukać mniej znanych, a równie pięknych i klimatycznych sal, w których nie będzie problemu zorganizowania przyjęcia w dzień wyznaczony przez klientów.

Szczęśliwe daty ślubu, czyli jakie?  

W powszechnej opinii za szczęśliwe daty  ślubu uchodzą miesiące z literą „r” oraz dni świąteczne lub blisko tego okresu. Popularne wróżby ostrzegają, aby nie brać ślubu w maju i listopadzie, który zdecydowanie kojarzy się ze śmiercią i wspominaniem bliskich zmarłych. Nie poleca się zawierania małżeństwa w długie weekendy, ponieważ goście mogą mieć inne plany i nie przyjechać na uroczystość i wesele. Na ślub w wakacje powinno się zaprosić kilka miesięcy wcześniej. Wiele osób wybiera datę ślubu na podstawie historii szczęśliwych małżeństw w rodzinie. Skoro rodzice brali ślub w czerwcu i są kochającym się małżeństwem od ćwierćwieku, to znaczy, że czerwiec to dobry termin ślubu. Jak wybrać datę zawarcia związku małżeńskiego, aby nie zbankrutować, organizując wesele i zapewnić sobie dobrą wróżbę? 

Szczęśliwe miesiące na termin ślubu

Wybierając miesiąc, w którym narzeczeni złożą małżeńską przysięgę, można kierować się tradycją lub określić szczęśliwe miesiące w inny sposób, np.: wtedy, kiedy ceny za wynajęcie sali weselnej nie przyprawiają o zawał serce lub kierując się sezonowością elementów, np.: dostępem kwiatów, które młoda para chce mieć w dekoracjach ślubnych, czy możliwością otrzymania urlopu. Szczęśliwym miesiącem na termin ślubu jest miesiąc poznania się zakochanych lub innego, ważnego dla nich wydarzenia. Szczęśliwymi miesiącami na datę ślubu są nie tylko: marzec, czerwiec, sierpień, wrzesień, październik, czy grudzień. Wiele par pobiera się w miesiącach bez literki „r”, a tworzą bardzo udany, oparty na miłości i zaufaniu związek. 

Szczególne daty w kalendarzu na ślub 

Szczególnymi datami na ślub mogą być: rocznica ślubu rodziców, bliskość urodzin lub urodziny, data ważna dla pary – rocznica pierwszego pocałunku, pierwszych wspólnych wakacji. 

Data ślubu a Wasze osobiste tradycje 

Każda para ma swoją historię – piękne chwilą, którą chce upomiętnić  i świętować podwójnie: rocznicą ślubu i tamtego wydarzenia. Taka data ślubu jest na pewno doskonałym pomysłem. Można kierować się terminem zaślubin rodziców, czy dziadków - biorąc ich za wzór małżeństwa.

Nie ma idealnej daty na ślub. Pomysłów na to, czym kierować wybierając termin zaślubin jest sporo. Data ślubu jest ważna z punktu organizacji wesela i warto dobrze ją przemyśleć.

 

Przeczytaj również

...

10.12.2018

Kino plenerowe na weselu

Jak sama nazwa wskazuje kino plenerowe to nic innego jak seans filmowy pod gołym niebem. Historia kina plenerowe sięga lat trzydziestych ubiegłego wieku...


...

29.04.2018

Grawer na obrączkach ślubnych

Obrączki to nieodłączny element każdego ślubu, to także symbol, który od dnia ślubu aż po kres naszych dni towarzyszy nam na serdecznym palcu w codziennym życiu małżeńskim...

...

11.04.2018

5 rzeczy, na których nie warto oszczędzać organizując ślub i wesele

„Nie można w tym dniu oszczędzać na wszystkim” – pomyślicie – pełna zgoda! Na pewnych elementach ślubnej ceremonii oraz weselnej zabawy oszczędzać nie należy…

Media partnerskie