Wróć do listy artykułów

Blog

10.03.20

Zwiedzający na targach ślubnych przeglądają album z fotografią ślubną.Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotografa ślubnego?

Zamówienie usług fotografa ślubnego to jeden z pierwszych sprawunków, jakie państwo młodzi podejmują podczas przygotowań do ślubu. Sesje zdjęciowe na ślubie, weselu i w plenerze od lat są nieodłącznym elementem tego wydarzenia. Nic w tym dziwnego, gdyż każda młoda para pragnie uwiecznić ten wyjątkowy dzień na fotografiach i mieć pamiątkę na długie lata. Niestety często wybór fotografa ślubnego nie jest rzeczą łatwą, zwłaszcza, gdy nie mamy nikogo, kto mógłby nam polecić jakiegoś profesjonalistę. Ofert usług fotograficznych na rynku jest bardzo dużo, ale jak wybrać tę najlepszą? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru tego najwłaściwszego i najlepiej spełniającego Wasze oczekiwania fotografa ślubnego? Zaraz się dowiecie!

Cechy dobrego fotografa ślubnego

Pierwszą i podstawową rzeczą, jaką musicie sprawdzić, gdy już spotkacie się z potencjalnym Waszym fotografem ślubnym, jest jego portfolio. Poproście o pokazanie ślubnych zdjęć innych par – nie jednej, a kilku. Dobrze żeby były to zdjęcia i z kościoła, i z wesela, a także z pleneru. Zapytajcie, czy fotograf nie ma przypadkiem zdjęć z kościoła i lokalu, w którym Wy będziecie brać ślub i organizować wesele – to znacznie ułatwi Wam ocenę, jak dany fotograf ślubny radzi sobie w tym otoczeniu. Kolejną bardzo istotną kwestią jest to, jak dogadujecie się z tym mistrzem obiektywu. Jeśli nie złapaliście wspólnego języka, raczej Wasza współpraca nie będzie dobrze się układać. Krótką charakterystykę idealnego usługodawcy znajdziecie we wpisie Cechy dobrego fotografa ślubnego.

Kobieta fotograf prezentuje swoje usługi oraz fotografie ślubne na stoisku na targach ślubnych.

Różnorodna stylistyka ślubnych zdjęć

Dobry fotograf ślubny, z którym będziecie doskonale się rozumieć, wzniesie Wasze ślubne zdjęcia na wyższy poziom. Człowiek będący po drugiej stronie obiektywu, wiedząc, co robi, zaproponuje Wam różne alternatywne pomysły na zdjęcia z wesela. Jeśli nie chcecie mieć zwyczajnych, sztampowych ślubnych zdjęć, posłuchajcie rad profesjonalisty. To samo dotyczy zdjęć z sesji poślubnej. Jeśli sami nie macie pomysłu na oryginalną sesję plenerową, zdajcie się na doświadczenie i intuicję Waszego fotografa ślubnego. Dzięki jego koncepcjom Wasze pamiątki będą nie tylko piękne, ale również nietuzinkowe i zaskakujące!

Dwie kobiety na stoisku targowym prezentują różnorodne ślubne fotografie, czekając na zwiedzających.

O co warto zapytać fotografa ślubnego przed podpisaniem umowy?

Bardzo istotne są również sprawy formalne. Zanim podpiszecie umowę z fotografem ślubnym, zadajcie mu te kilka pytań:

Tłumy zwiedzających rozmawiają z fotografami przy stoisku na targach ślubnych.

Profesjonalny fotograf ślubny powinien cierpliwie i skrupulatnie odpowiadać na wszystkie Wasze pytania. Jeśli coś jest dla Was niejasne, fotograf odpowiada zdawkowo lub wymijająco, zastanówcie się, czy dobrym pomysłem będzie zatrudnianie go, nawet jeśli robi piękne zdjęcia ślubne. Umiejętności fotografa ślubnego są niezwykle ważne, jednak najważniejszy jest Wasz komfort i to, jak dogadujecie się ze zleceniobiorcą. Jeśli nie złapiecie dobrego kontaktu z fotografem, będziecie czuć się przy nim nieswojo i będziecie się martwić, np. o kwestie formalne, to ta współpraca przyniesie więcej strat niż korzyści. Pamiętajcie! Zdjęcia z wesela to pamiątka na całe życie – zróbcie wszystko, by była jak najpiękniejsza! 

Przeczytaj również

...

10.12.2018

Kino plenerowe na weselu

Jak sama nazwa wskazuje kino plenerowe to nic innego jak seans filmowy pod gołym niebem. Historia kina plenerowe sięga lat trzydziestych ubiegłego wieku...


...

29.04.2018

Grawer na obrączkach ślubnych

Obrączki to nieodłączny element każdego ślubu, to także symbol, który od dnia ślubu aż po kres naszych dni towarzyszy nam na serdecznym palcu w codziennym życiu małżeńskim...

...

11.04.2018

5 rzeczy, na których nie warto oszczędzać organizując ślub i wesele

„Nie można w tym dniu oszczędzać na wszystkim” – pomyślicie – pełna zgoda! Na pewnych elementach ślubnej ceremonii oraz weselnej zabawy oszczędzać nie należy…

Media partnerskie