Życzenia dla młodej pary – jak napisać, czym się inspirować? – Targi Ślubne – Targi Młodej Pary

Życzenia dla młodej pary – jak napisać, czym się inspirować?

Ślub to niezwykle piękna i wzruszająca chwila – złożenie przysięgi miłości i wierności, chęci bycia razem w chwilach dobrych i złych, aż w końcu osoba prowadząca uroczystość zaślubin (duchowny lub kierownik Urzędu Stanu Cywilnego) ogłasza powstanie małżeństwa – nowej rodziny. Kończy się ceremonia, młoda para wychodzi i rozpoczyna się kolejny etap  ślubnego dnia – składanie życzeń nowożeńcom. W tym pięknym dniu warto powiedzieć, coś więcej niż tylko „wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia”. Jak złożyć  młodym małżonkom życzenia, aby były eleganckie i wrażały najlepsze intencje?

Życzenia dla nowożeńców

Życzenia młodej parze może złożyć każdy, nawet osoby zaproszone wyłącznie na ceremonię. W dobrym tonie jest złożenie życzeń dla nowożeńców, jeżeli osoby zaproszone nie mogą pojawić się na ślubie. Kartkę z życzeniami można wysłać pocztą. Schemat życzeń dla młodej pary nie jest skomplikowany. Zawiera: treść, słowo „życzy/życzą” oraz podpis. Problem jest z treścią. Można kupić gotowe kartki z życzeniami lub przepisać wierszyk z internetu. Najbardziej ceniona jest kreatywność. Życzenia dla młodej pary, które składa się osobiście po ceremonii, powinny być krótkie i treściwe. Młodym życzy się:  zdrowia, szczęścia, miłości, szczerych rozmów i takiego  szczęścia, jak w dniu ślubu. W przypadku życzeń pisanych na kartce zależy zachować umiar. Niemile widziane są rubaszne żarty, czy wspominanie o podbojach miłosnych, rozstaniach, czy rozwodzie. Życzenia o charakterze religijnym dopuszczalne są jedynie wtedy, jeżeli nowożeńcy są ludźmi religijnymi i praktykującymi. W przypadku par, które zawierają związek małżeński w USC, motywy religijne w życzeniach są ogromnym nietaktem.

Spersonalizowane życzenia dla młodej pary

Spersonalizowane życzenia dla nowożeńców może złożyć osoba z najbliższej rodziny: brat, siostra, kuzyn, kuzynka. Można w nich nawiązać do wspólnych doświadczeń, używać zwrotów zrozumiałych w kręgu rodziny. Są to życzenia sentymentalne.

Gotowe pomysły i schematy

Gotowych życzeń jest mnóstwo w internecie i publikacjach książkowych na specjalne okazje.  Życzenia mogą być poprzedzone cytatem.  Najważniejsze, aby były od serca i szczere.  Życzenia dla młodej pary powinny mówić o miłości, szczęściu, wspólnej drodze, jaką jest małżeństwo, np. „Niech wszystkie dni wspólnego życia/będą tak radosne i promienne/jak ten dzień”, „Małżeństwo to podróż w nieznane/więc życzymy szczęśliwej podróży”

Życzenia dla nowożeńców prosto z serca

Bez względu na kim są nowożeńcy dla osoby składającej życzenia: rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami, to warto, aby wszystko życzenia były wypowiedziane lub napisane prosto z serca, aby wyrażały faktyczne nadzieje na to, że zawierane małżeństwo będzie zgodne, szczęśliwe, kochające się i trwałe.

Nie wszyscy mają talent oratorski lub poetycki i potrafią pięknie przemawiać, czy składać życzenia. Czasami proste życzenia: radości, szczęścia, miłości, wzajemnego wsparcia znaczą więcej niż wyszukane wiersze.