Wróć do listy artykułów

Blog

07.07.20

Para młoda trzyma się za ręce, eksponując manicure panny i pana młodego.Manicure pana młodego

W obecnych czasach mężczyzna u kosmetyczki nikogo nie szokuje i nie dziwi. Ślub to ten moment w życiu, w którym pan młody chce wyglądać elegancko i zaprezentować pięknie w parze z ukochaną. Wie, że nie wystarczy kupić garnitur i dodatki, trzeba także pozbyć się widocznych niedoskonałości z twarzy i dłoni. Szczególne znaczenie mają w momencie ceremonii dłonie – to na nie zostaje nałożona obrączka – symbol miłości i trwałości małżeństwa i są uwiecznione na zdjęciach z momentu wymiany obrączek i krojenia tortu.  

Zadbane dłonie pana młodego 

Panowie przykładają coraz większą wagę do wyglądu i zdrowia swojej skóry. Salony kosmetyczne mają ofertę dostosowaną do potrzeb mężczyzn. Pan młody wie, że nie może wyglądać na zaniedbanego u boku pięknej partnerki i choć wcześniej omijał gabinet kosmetyczny szerokim łukiem, to przed ślubem daje się namówić na kilka wizyt. Pozwala oczyścić twarz i wykonać manicure pana młodego. Męski manicure polega  na wzmocnieniu i wyrównaniu paznokci oraz na pielęgnacji okolic paznokcia (pozbycie się odstających skórek). Polecane są zabiegi pielęgnacyjne dla zniszczonych dłoni o przesuszonej lub szorstkiej  np. peeling na dłonie oraz maska parafinowa nawilżająca skórę dłoni. 

Jak zadbać o męskie dłonie? 

Mężczyzna odkrywa, że ma problem z dłońmi, kiedy skóra robi się przesuszona, pojawiają się przebarwienia, a płytka paznokciowa nabiera dziwnego koloru.  Mężczyzna zaczyna niepokoić się stanem swoich rąk najczęściej przed ślubem. Dla wielu panów profesjonalny manicure pana młodego u kosmetyczki to wydarzenie, do którego muszą się psychicznie przygotować. Zazwyczaj nie żałują swojej decyzji, bo widzą znaczącą poprawę stanu dłoni. Przeciętny mężczyzna wciera krem do pielęgnacji rąk i obcina paznokcie. Dopiero ślub jest okazją, aby zadbać o dłonie.

Dlaczego manicure pana młodego jest tak ważny?

Dwa dni przed ślubem mężczyzna powinien wykonać manicure pana młodego. Na zadbanych dłoniach obrączka będzie prezentuje się o wiele lepiej. Dłonie tego dnia są często fotografowane – zadbane wyglądają na zdjęciach rewelacyjnie. Tak dobrze, jak dłonie panny młodej. Oprócz tradycyjnego manicure powinno się wykonać zabieg pielęgnacyjny na dłonie, który poprawia koloryt skóry i rozluźnia dłonie. Maseczka parafinowa wygładza dłonie.

Inne zabiegi dla panów, jakie warto wziąć pod uwagę przed ślubem

Kosmetyczki polecają, aby panowie przed ślubem zdecydowali się na oczyszczanie twarzy. Jest wiele metod do wyboru, wśród nich tak nowoczesne, bezbolesne i dające niemal natychmiastowy efekt, jak mikrodermabrazja oraz peelingu kawitacyjnym. Martwe komórki naskórka usuwane są z twarzy, co likwiduje pory i zaskórniki. Twarz promienieje, jest wygładzona i dobrze nawodniona.

Zmęczeni i zestresowani panowie powinni zrelaksować się przed ślubem. Pomogą w tym maseczki relaksujące i masaże twarzy z wykorzystaniem olejków roślinnych. Jeżeli mężczyzna cierpi na trądzik, to o jego leczeniu powinien pomyśleć na kilka miesięcy przed ślubem, ponieważ potrzebnych kilkanaście różnych zabiegów, aby pozbyć się tego uciążliwego problemu.

Przeczytaj również

...

10.12.2018

Kino plenerowe na weselu

Jak sama nazwa wskazuje kino plenerowe to nic innego jak seans filmowy pod gołym niebem. Historia kina plenerowe sięga lat trzydziestych ubiegłego wieku...


...

29.04.2018

Grawer na obrączkach ślubnych

Obrączki to nieodłączny element każdego ślubu, to także symbol, który od dnia ślubu aż po kres naszych dni towarzyszy nam na serdecznym palcu w codziennym życiu małżeńskim...

...

11.04.2018

5 rzeczy, na których nie warto oszczędzać organizując ślub i wesele

„Nie można w tym dniu oszczędzać na wszystkim” – pomyślicie – pełna zgoda! Na pewnych elementach ślubnej ceremonii oraz weselnej zabawy oszczędzać nie należy…

Media partnerskie